« Oferta / Profesjonalne czyszczenie zębów

Profesjonalne czyszczenie zębów

Kamień nazębny to poważny problem.


Powstaje wskutek zwapnienia miękkiego osadu gromadzącego się na zębach (tzw. płytki nazębnej). Jeśli miękka płytka nie zostanie w porę usunięta poprzez szczotkowanie po  kilku dniach dochodzi do jej mineralizacji i wtedy żadne cudowne pasty ani szczoteczki nie pomogą.

 

Jedyną możliwością pozbycia się tego osadu jest profesjonalne oczyszczenie kamienia (tzw. skaling) wykonany w gabinecie stomatologicznym.

 

Kamień  to siedlisko bakterii, szkodliwie działających na cały organizm.

 

Nieusunięty prowadzi do zapalenia dziąseł, krwawienia, głębokiego zapalenia przyzębia (tzw. parodontozy), obnażenia korzeni, nadwrażliwości zębów i ich rozchwiania nie wspominając już o nieświeżym oddechu.

 

Profesjonalne oczyszczenie zębów powinno być wykonywane co 6 miesięcy. Gdy ktoś ma szczególną predyspozycję do odkładania się kamienia lub chorobę przyzębia powinien rozbić to częściej.

 

Jeszcze raz powtarzamy. Nie ma możliwości samodzielnego usunięcia kamienia w domu.


W naszym Centrum  możecie Państwo szybko, skutecznie i bezboleśnie pozbyć się tego balastu. W tym celu stosujemy urządzenie ultradźwiękowe ze specjalnymi końcówkami pomagającymi dotrzeć w każdy zakamarek. Ultradźwięki rozbijają kamień, który z łatwością odpada od powierzchni zęba.

 

Na zębach gromadzą się także inne rodzaje osadów tzw. spożywcze powstające np. na skutek picia kawy, herbaty, palenia papierosów, spożywania szczególnych pokarmów zawierających barwniki. Te naloty bardzo silnie przywierają do powierzchni zęba i są bardzo trudne do usunięcia nawet gdy stosują Państwo w domu elektryczne szczoteczki lub szczoteczki ręczne z twardym włosiem.

 

Aby odzyskać dawny połysk i barwę zębów należy przeprowadzić zabieg piaskowania w gabinecie.


Piaskowanie polega na oczyszczaniu powierzchni zębów strumieniem wody zmieszanej ze specjalnym, delikatnym piaskiem, który ściera osady lecz nie uszkadza powierzchni szkliwa.


Jest to zabieg szybki, bezbolesny i bardzo skuteczny.

 

Piaskowanie jest także przeprowadzane rutynowo przed zabiegiem wybielania zębów oraz przed przyklejaniem zamków ortodontycznych.

 

W naszym Centrum każde z 3 stanowisk operacyjnych jest wyposażone w profesjonalną piaskarkę do zębów oraz urządzenie ultradźwiękowe do skalingu.

fot. Profesjonalne czyszczenie zębów - przed zabiegiem
fot. Profesjonalne czyszczenie zębów - po zabiegu
do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj