« Oferta / Szyna NTI-tss

Szyna NTI-tss

Szyna NTI-TSS to mały kawałek plastiku, który odmienił życie wiele pacjentów. Ten niepozorny wynalazek dr Jamesa Boyda zrobił zawrotną karierę na świecie. Już prawie milion ludzi posiada coś takiego przy swoim nocnym stoliku.

 

Czy przyszło by ci do głowy, że dentysta może rozwiązać twój problem uporczywych bólów głowy i migreny?

 

Jeśli:


- wystąpiły u ciebie zaburzenia funkcjonowania stawu skroniowo-żuchwowego SSŻ
- masz bóle głowy związane z nadmiernym napięciem mięśni
- zgrzytasz zębami w nocy
- budzisz się rano z bólem głowy, szyi lub karku
- czujesz się rano zmęczony i niewyspany
- zaciskasz w ciągu dnia zęby
- masz często popołudniowe lub wieczorne bóle głowy
- musisz brać środki przeciwbólowe, które jednak nie na długo łagodzą ból głowy
- odwiedziłeś już neurologa, laryngologa, internistę, okulistę a nawet kręgarza a bóle nadal trwają
- ścierają ci się zęby, pękają wypełnienia, tworzą ubytki przydziąsłowe, pojawia się nadwrażliwość zębów...

 

...powiedz o tym a może potrafimy Ci pomóc!

 

Życie jest źródłem stresów na który reagujemy mimowolnie wzrostem napięcia mięśniowego. Nadreaktywność mięśnia skroniowego prowadzi do wszystkich wymienionych objawów.

 

Szyna NTI-TSS zakładana na noc na okolicę górnych przednich zębów przerywa odruch napięcia i pozwala na relaksację mięśni. Nie sposób w tej szynie zaciskać lub zgrzytać zębami.

 

Kiedy możemy oczekiwać pozytywnych efektów?
Wielu pacjentów odczuwa wyraźną ulgę już po jednej nocy, inni po miesiącu. Twoje nadwerężone mięśnie muszą najpierw odzwyczaić się od swej conocnej pracy i wyrobić w sobie odruch relaksacji. Czas konieczny do tej zmiany jest różny w zależności od każdego pacjenta.

 

Oprócz zmniejszenia bólu głowy, karku i szczęk możesz spodziewać się następujących pozytywnych efektów:

 

- Jeśli źródłem Twoich dolegliwości jest głownie zgrzytanie lub zaciskanie zębów nocą, odczujesz poprawę jakości snu, a także zauważysz, że jesteś bardziej wypoczęty.


- Jeśli bierzesz tabletki przeciwko porannemu bólowi głowy, migrenie, bolesności karku, szczęk i innego rodzaju bólu związanego mimowolnym zaciskaniem zębów, zmniejszy się potrzeba dalszego przyjmowania leków.


- Jeśli zdarza Ci się zaciskać mocno szczęki w ciągu dnia, będziesz odtąd świadomy tej czynności, a tym samym łatwiej będzie Ci jej unikać.


- Po uzyskaniu przez szynę NTI pełnego efektu pojawi się uczucie zwiększonego rozluźnienia mięśni, co dodatkowo poprawia jej skuteczność. Odczujesz wtedy większy relaks, a także mniejsze napięcie mięśni oraz stawów skroniowo-żuchwowych.


Czy wiesz, że...


- System uzyskał atest FDA, Amerykańskiego Federalnego Urzędu Żywności i Leków, a także spełnia wymogi Unii Europejskiej dla produktów stomatologicznych i posiada certyfikat CE.


- W USA oficjalnie zaaprobowano stosowanie szyny NTI-TSS do leczenia napięciowych bólów głowy (od 1998 r.) oraz jako profilaktyka migreny (od 2001 r.)


- Leczenie NTI jest objęte programem refundacji przez rząd norweski.


- W USA powstał specjalny ośrodek leczenia metodą NTI w White Memorial Hospital w Los Angeles. Niektóre stany USA prowadzą program refundacji terapii NTI. Leczenie NTI jest refundowane również w Wielkiej Brytanii.


- NTI było opisane przez Wall Street Journal jako metoda leczenia dla zestresowanych pracowników Giełdy.


- Leczenie NTI jest hitem w Beverly Hills. Przy pomocy NTI leczy się już wiele prominentnych postaci życia politycznego i kulturalnego.

 

W Polsce szyna NTI jest dostępna od kilku lat. Niemal od samego początku wdrożyłem ją do mojej praktyki i oferowałem moim pacjentom. Z techniką wykonywania szyny zapoznałem się na kursie dr Hansa Lenrosa (Szwecja), który jako pierwszy zaczął stosować ja w Europie i ma jak dotąd największe doświadczenie.


Sam u siebie stosowałem ten wynalazek. Pomógł mi dlatego szczerze mogę rekomendować go swoim pacjentom.

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj