« Oferta / Protezy bezmetalowe

Protezy bezmetalowe

Pacjenci z brakami wielu zębów stoją przed problemem uzupełnienia ich w sposób jak najbardziej wygodny i praktyczny. Jeśli w grę nie wchodzi wykonanie mostów lub wszczepienie implantów pozostają jedynie do wybory protezy ruchome.

 

Do niedawna wybór nie był zbyt imponujący : albo proteza akrylowa z elementami drucianymi albo proteza szkieletowa (metalowy szkielet z wstawionymi zębami).

 

Każda z nich miała zasadnicze wady. Akryl pękał, proteza osiadała, druciane haczyki uwierały w dziąsła. Protezy szkieletowe były zazwyczaj ciężkie (sporo metalu tworzącego szkielet), klamry oparte na własnych zębach były nieestetyczne i aby je schować trzeba było uciekać się do stosowania precyzyjnych elementów jak zatrzaski i zasuwy co wymagało założenia korony na sąsiedni własny ząb.

 

Technika jednak nie stoi w miejscu i dziś możemy zaoferować Państwu protezy ruchome bezmetalowe pozbawione wszelkich klamer, drutów czy zaczepów.

 

Podstawowe zalety tych konstrukcji to:


lekkość – jeszcze nigdy protezy nie były tak lekkie i cienkie


wygoda – związana z ich elastycznością – nie są one sztywne jak tradycyjny akryl czy metal ale posiadają moduł ugięcia dzięki czemu klamry wykonane z tych materiałów „siadają” na sąsiednie żeby w sposób elastyczny. Bardzo łatwo je założyć a jednocześnie doskonale się trzymają


wytrzymałość – to zdumiewające ale te protezy naprawdę się nie łamią


estetyka – żadnego widocznego metalu – wszystkie elementy wykonane z tworzywa o kolorze dziąsła lub połprzepuszczalnego


brak porowatości a wiec tej cechy, która sprawiała, że tradycyjne protezy po kilku latach traciły gładkość, nieprzyjemnie pachniały lub nawet stawały się siedliskiem grzybów
 

brak przebarwień

 

brak jakichkolwiek reakcji alergicznych na ten materiał

 

Wystarczy zalet? Tradycyjne protezy przegrywają pod każdym względem.

 

Materiał z którego wykonane są protezy to tzw nylon (Valplast) lub acetal (Flexiplast) – nowoczesne tworzywa o doskonałych parametrach wytrzymałościowych.

 

Te protezy możemy stosować niemal w każdym przypadku gdy chodzi nam o najwyższą estetykę a nie chcemy szlifować sąsiednich zębów.

 

Zapraszamy na konsultacje do naszego Centrum gdzie będziemy mogli zaproponować Państwu najlepsze z  możliwych rozwiązań – nowoczesne protezy nylonowe bezmetalowe.

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj