« Oferta / Wkłady porcelanowe

Wkłady porcelanowe

Czy możliwe jest wykonanie pięknych wypełnień ubytków także w zębach tylnych?

 

Przedmiotem zainteresowania tzw. Stomatologii estetycznej są nie tylko zęby przednie, pokazywane przy uśmiechu ale także te z tyłu. Dążąc do perfekcji chcielibyśmy także aby te uzupełnienia odtwarzały utracone tkanki w sposób jak najbardziej naturalny.

 

Wkłady i nakłady (zwane również inlejami lub onlejami) są to indywidualnie modelowane fragmenty utraconych tkanek zęba. Wykonanie ich zajmuje 2 wizyty i wymaga współpracy odpowiednio przeszkolonego technika dentystycznego, który z odpowiedniej porcelany (lub czasami z kompozytu) stworzy brakujący kawałek zęba.

 

Następnie jest on wklejany na odpowiednim cemencie na swoje miejsce.

 

Duże, rozległe ubytki powinny być odtwarzane wkładami. Dzięki temu odbudowa jest trwała, mocna, doskonale dopasowana oraz ma idealnie wymodelowaną powierzchnię zgryzową.

 

Jedynie technik pracując w zaciszu swojego laboratorium potrafi w komfortowych warunkach wykonać ładną odbudowę naśladującą naturalnego zęba. Olbrzymie „plomby” z materiałów kompozytowych robione „z ręki” bezpośrednio w ustach pacjenta nigdy nie będą tak starannie wymodelowane i wykończone. Powierzchnia wkładu nie ulega starciu i przebarwieniom, jest zawsze gładka.

 

Trwałość takiego rozwiązania jest dużo większa niż tradycyjnej „plomby”, które jak pewno Państwo wiecie ze swojego doświadczenia często musi być kilkakrotnie wymieniana co pewien czas. Za każdym kolejnym „plombowaniem” ząb staje się coraz z mniejszy.

 

Dość wymieniania co kilka lat tej samej plomby – tego nie wytrzyma żaden ząb. „Tania rzecz to taka, którą kupujemy tylko raz”.

 

Wkłady chętnie stosujemy przy rekonstrukcjach zgryzu gdy trzeba podnieść u pacjenta zgryz i utrzymać tę nową wysokość. Innymi wskazaniami są sytuacje gdy musimy odbudować perfekcyjny punkt styku dwóch sąsiednich zębów, tak aby nie wchodziły i utykały  między nimi resztki pokarmowe.

fot. Wkłady porcelanowe - w trakcie leczenia
fot. Wkłady porcelanowe - po leczeniu
do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj