« Oferta / Korony pełnoceramiczne

Korony pełnoceramiczne

Każda korona protetyczna jest pewnego rodzaju czapeczką wykonywaną indywidualnie w laboratorium, nakładaną na oszlifowany ząb.

 

Zęby o dużym stopniu zniszczenia wymagają wykonania korony. Ząb uzyskuje nie tylko efekt estetyczny, ale przede wszystkim ochronę przed dostępem bakterii chorobotwórczych.

 

Ząb pokryty taką czapeczką jest szczelnie odizolowany od wszelkich bodźców.

Wszystkie zęby martwe - tzn. takie które były leczone kanałowo, mają bardzo kruche szkliwo i dlatego powinno się je zabezpieczyć koroną bezpośrednio po leczeniu kanałowym.

 

Estetyka zębów przednich jest bardzo ważnym elementem leczenia. Dlatego współczesna stomatologia poszukuje coraz nowszych rozwiązań. Jednym z nich jest wykonanie koron z czystej ceramiki bez metalu tzw koron pełnoceramicznych.

 

W tego rodzaju koronach wewnętrzna część, która mogła być do niedawna wykonywana jedynie z metalu, teraz wykonywana jest z bardzo twardego i wytrzymałego tlenku cyrkonu.

 

Dopasowanie takiej czapeczki jest wręcz idealne ponieważ jest ona wycinana przez sterowaną komputerowo obrabiarkę z bloczku tlenku cyrkonu po cyfrowym zeskanowaniu modelu zęba.

 

Jest to bardzo zaawansowana technologia. W Polsce w niektórych wiodących laboratoriach techniki dentystycznej są zainstalowane takie urządzenia i dzięki temu mamy możliwość wykonywania koron w systemie CERCON.

 

Cerkon w niczym nie ustępuje mechanicznym parametrom metalu a nawet je przewyższa. A do tego jest całkowicie biozgodny i nie wywołuje podrażnień dziąsła lub alergii jak czasami miało to miejsce przy stosowaniu tradycyjnych koron metalowo-porcelanowych (szczególnie tych z użyciem półszlachetnego stopu).

 

Cerkon ma kolor biały lub jasno żółtawy więc korony wykonane na jego podbudowie nie mają sinego rąbka przy brzegu dziąsła a sama korona wygląda pięknie i naturalnie.

 

Przezierność, transparencja światła oraz naturalne kolory umożliwiają prawie idealne naśladowanie natury. A o to przecież chodzi.

 

Cerkon pozwala na wykonanie nie tylko pojedynczych koron ale także bardzo dużych mostów lub prac na implantach.

 

Uważam, że tego typu technologie są przyszłością w stomatologii i za kilka lat tradycyjne prace metalowo-porcelanowe znikną z gabinetów.

 

W naszym Centrum wykonujemy bardzo dużo prac na Cerkonie. Znając zalety tego rozwiązania pacjenci coraz częściej decydują się na nowoczesne korony pełnoceramiczne.

fot. Przed leczeniem
fot. Korony pełnoceramiczne - po leczeniu
fot. Przed leczeniem
fot. Korony pełnoceramiczne - po leczeniu
do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj