Procedura
1. Pierwsza wizyta, wstępne badanie, kwalifikacja


2. Druga wizyta - diagnostyka ortodontyczna (badanie, fotografie, wyciski, rtg itd.)


3. Podpisanie porozumień informacyjnych i finansowych, precyzyjne wyciski celem wysłania zlecenia wykonania nakładek do firmy Orthocaps. Z chwilą przyjęcia zlecenia na wykonanie projektu  pobierany jest zadatek.


4. Laboratorium Orthocaps skanuje modele i projektuje wygląd przyszłych zębów. Projekt jest przesłany do nas  online i możemy go poprawić a także zaprezentować pacjentowi tak aby ten zaakceptował wygląd swoich zębów. Projekt tzw i-setup jest wirtualny – na ekranie komputera widzimy obraz przyszłego zgryzu i możemy zmienić położenie każdego zęba w każdym możliwym kierunku). Po  akceptacji projektu wysyłane jest zlecenie wykonania wszystkich nakładek (każda kolejna nakładka jest precyzyjnie, niejako „z góry” projektowana komputerowo). W tym momencie pobieramy opłatę za całość leczenia.


5. Po 10 dniach nakładki są w gabinecie i pacjent otrzymuje 1 zestaw na 6 tygodni (dwa komplety nakładek)


6. Na kolejnych wizytach zabieramy stare i wydajemy nowe nakładki sprawdzając czy pasują (czyli czy były noszone . Jeśli pacjent ich nie nosił to nie będą pasować)


7. Po zakończeniu leczenia zakładane są retainery (czyli przyklejane druciki od wewnątrz pokryte kompozytem, których zadaniem jest utrzymanie osiągniętej pozycji zębów i zminimalizowanie ryzyka nawrotu wady do minimum). Zresztą jest to także standardowa procedura po zakończeniu noszenia normalnych aparatów stałych.

Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj