« Orthocaps TwinAligner / Zalety i wady

Zalety i wady
Zalety:
- brak aparatu na zębach - nakładka jest prawie niewidoczna
- wygoda - nakładki są wygodne - nic nie drapie i nie uwiera, są bardzo lekkie, nie upośledzają wymowy
- brak bólu - nakładki działają z minimalną siłą praktycznie nieodczuwalną przez pacjenta
- higiena - wystarczy zdjąć nakładkę i już można porządnie umyć zęby
- niezależność - gdy pacjent ma jakieś ważne spotkanie lub wystąpienie może po prostu zdjąć nakładkę i schować na ten czas do pudełka. Proste!
- skuteczność - nakładki Orthocaps są projektowane komputerowo przez doświadczonych ludzi. Tu nic nie jest dziełem przypadku. Na samym początku leczenia wiemy jak będzie wyglądał zgryz po zakończeniu.
- precyzja - nakładki są idealnie dopasowane i przesuwają zęby na każdym etapie dokładnie o tyle jak zostało to zaprojektowane
- czas - ok. 90% przypadków jest zakańczana po roku leczenia, wizyty odbywają się co 6 tygodni (co 2 fazy)

 

Wady: (a jakże! takie też są)
- nakładki muszą być noszone. Nie noszone - nie działają
- czas noszenia to 20 godz na dobę (10 w nocy i 10 w dzień). Jeśli pacjent nosi krócej to etap trwa dłużej (4-5 tyg lub wiecej?)
- nie wolno pomijać etapów, zamieniać nakładek itd. Nie jest to wcale skomplikowane a nad wszystkim czuwa lekarz.
- nakładki trzeba zdjąć do jedzenia i picia. Można w nich pić wodę
- nie wszystkie wady zgryzu da się tym wyleczyć. O tym jakie decyduje lekarz po indywidualnym badaniu (we współpracy z firmą Orthocaps).
- niektóre ruchy zębów wymagają naklejenia na nich małych elementów wykonanych z kompozytu (stosujemy taki kompozyt jak do plombowania, w kolorze zęba i jest on naprawdę niewielki tak więc kwestie estetyki są właściwie pomijalne). Raczej nie jest to wada a konieczność, gdyż bez tych dodatkowych zaczepów niemożliwe jest wykonanie pewnych przesunięć, szczególnie zębów bocznych. Te rozwiązania funkcjonują w każdym systemie alignerów na świecie.  Są oczywiście usuwane bez śladu po zakończeniu leczenia.
- aby zmieścić zęby, które mają za mało miejsca stosuje się tzw. stripping czyli delikatne szlifowanie bocznych powierzchni zębów. Stripping jest rutynową procedurą w każdym systemie alignerów a także często jest stosowany w konwencjonalnym leczeniu aparatami stałymi. Szlifowanie to za duże słowo - jest to raczej konturowanie zęba o maksymalnym zasięgu 0,25mm co jest absolutnie bezpieczne i nieszkodliwe. Nie mniej jednak zaliczyłem ten punkt do wad.
- koszt - zdecydowanie najdroższa metoda korygowania ustawienia zębów (ale najbardziej przewidywalna). Najwyższy stopień zaawansowania technologicznego - i  to kosztuje.
- nie nadaje się dla dzieci - tzn. dla osób z mlecznymi zębami. Pacjent musi mieć wszystkie stałe zęby.

Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj