« Pytania i odpowiedzi / Czy zamiast kilku z...

Czy zamiast kilku zdjęć można zrobić panoramiczne?


Czy zamiast wykonywać kilku zdjęć poszczególnych zębów nie lepiej wykonać jedno zdjęcie panoramiczne?


Zdjęcie pantomograficzne jest zdjęciem przeglądowym, dzięki któremu na raz uzyskujemy dużo informacji o wszystkich zębach i kościach szczęk. Są to jednak informacje bardzo ogólne i niedokładne w przypadku gdy chodzi nam o zorientowanie się co do kondycji poszczególnych zębów. To tak jakby powiększyć rodzinne grupowe zdjęcie i wyciąć z niego swoją głowę po to aby uzyskać zdjęcie do legitymacji. Można, ale efekt i dokładność będzie mocno wątpliwa.

 

Są natomiast sytuację gdy celowo chcemy wykonać duże zdjęcie patomograficzne aby uzyskać te informacje, których nie dostarczą małe zdjęcia.

 

Decyzja jest indywidualna i zależy od lekarza kierującego.

 

Nasze Centrum dysponuje własnym aparatem do zdjęć pantomograficznych wraz z przystawką do zdjęć cefalometrycznych (ta przystawka umożliwia wykonanie zdjęć cefalometrycznych niezbędnych w diagnostyce ortodontycznej i ocenie leczenia ortodontycznego). Potrafimy więc we własnym zakresie zapewnić naszym pacjentom kompleksową diagnostykę radiologiczną bez wysyłania ich do innych pracowni.

 

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj