« Pytania i odpowiedzi / Czy po leczeniu kan...

Czy po leczeniu kanałowym ząb będzie wyleczony?


Czy po leczeniu kanałowym ząb będzie całkowicie wyleczony i nie będzie z nim problemów w przyszłości?


Przyjmuje się, że powodzenie leczenia kanałowego sięga ok.90-95%.

 

Oznacza to, że 90-95 zębów na 100 nie daje żadnych negatywnych objawów oraz spełnia funkcje normalnego zęba. Nie można jednak założyć, że ząb będzie wyleczony na zawsze i nie trzeba będzie poświęcać mu żadnej uwagi. Ząb po leczeniu kanałowym powinien zostać odbudowany i pokryty koroną – jest to bezwzględny warunek powodzenia; inaczej leczenie kanałowe nie ma sensu.

 

Nadal jednak ząb będzie podatny na próchnicę dlatego powinno się dbać o niego jak o każdy inny (szczotkowanie, nitkowanie).

 

Konieczne są również okresowe kontrole (rtg).

 

Jeśli leczenie nie zakończy się sukcesem może się to objawić pojawieniem się bólu (na dotyk, nagryzanie lub ciepło). Należy zbadać ząb aby poznać przyczynę, która może zostać w większości przypadków skorygowana. Nie zawsze standardowe leczenie kanałowe jest w stanie zaradzić problemom związanym ze stanem zęba. Mogą także pojawić się przeszkody anatomiczne w kształcie kanału, które uniemożliwiają skuteczne leczenie. Wtedy pojawia się konieczność wykonania zabiegów chirurgii endodontycznej np. resekcji wierzchołka lub odcięcia jednego z korzeni, które zwiększają szansę utrzymania zęba.

 

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj