« Pytania i odpowiedzi / Czy leczenie kanał...

Czy leczenie kanałowe jest zawsze nieprzyjemne?


W świadomości wielu pacjentów pokutuje opinia, że leczenie kanałowe jest jedną z gorszych rzeczy jaka może ich spotkać w gabinecie stomatologicznym. Ma to swoje źródła w czasach gdy endodoncja (czyli specjalność zajmująca się leczeniem przewodowym zębów) była w powijakach i nie dysponowała wieloma możliwościami, które ma teraz.

 

Dawniej w przychodniach a nawet gabinetach prywatnych powszechne było tzw „trucie” zęba, usuwanie „nerwa” bez znieczulenia a następnie leczenie takiego zęba na kilku (jak ktoś miał szczęście) do kilkunastu wizyt połączonych z wymianą sączków, płukaniem itd.

 

Taka endodoncja nie powinna mieć miejsca w obecnych czasach. Kilka ostatnich lat przyniosło niesamowity rozwój technik endodontycznych, które są w Polsce dostępne i to tylko od lekarza zależy czy zechce wprowadzić je do swojego gabinetu i przestawić się na nowoczesną endodoncję.

 

Dziś zęby leczy się na 1 wizycie, nie zatruwa, nie wymienia bez końca sączków itd.

 

Pacjenci na myśli o usuwaniu nerwu lub truciu zęba truchleją. Zawsze ich uspokajam tłumacząc, że leczenie kanałowe zmieniło się i nie spotka ich nic nieprzyjemnego. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, robimy to na 1 wizycie a nie na kilkunastu. Dla mnie jest przyjemny ponieważ lubię endodoncję i mam odpowiednie wyposażenie, które pozwala mi leczyć skutecznie zgodnie z tym co jest uznanym standardem światowym. Pewnym mankamentem może być czas trwania zabiegu, co z kolei zależy do tego, który ząb jest leczony. Ząb jednokanałowy to około 30-40 min ale trzonowiec nierzadko posiadający 4 kanały to około 2 godz.


Wiele fajnych informacji o leczeniu kanałowym znajdziesz w dziale poświęconym w całości temu tematowi - Endodoncja.

 

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj