« Pytania i odpowiedzi / Jaką szczoteczkę ...

Jaką szczoteczkę elektryczną wybrać?


Szczoteczki elektryczne są różne. Są takie za 27 zł i są takie za 400 zł. Jednorazówki marnej jakości są tanie. Ale bywają wśród szczoteczek prawdziwe „mercedesy”. I nie używam tego określenia ze względu na ich cenę ale ze względu na jakość i niezawodność. Szczoteczki z wysokiej półki to tzw. szczoteczki soniczne. Ich główka przypomina zwykłą ręczną szczoteczkę - nic się tam nie obraca w czasie pracy. Czemu więc są takie drogie?


Specjalny przetwornik wprawią końcówkę w drgania generując falę ultradźwiękową. Włosie wykonuje ponad 30 tys. ruchów na minutę. Niech ktoś spróbuje wprawić w taki ruch ręczną szczoteczkę. Ultradźwięki niejako wyprzedzają włosie dzięki czemu docierają do tych miejsc gdzie włosie nigdy nie dotrze. Bardzo ważny jest także efekt bakteriobójczy fal ultradźwiękowych oraz dezintegracja zalegającej na zębach płytki bakteryjnej. W Polsce można kupić szczoteczki soniczne dwóch firm: Sonicare i WaterPik. Sam używam szczoteczki WaterPika i szczerze ją polecam (a próbowałem już kilku różnych modeli elektrycznych).

 

Gdzie je kupić?

Ano w żadnym sklepie, supermarkecie ani też w aptece. Myślę, że są to produkty w pełni warte swojej ceny, która jednak mogła by zniechęcić nabywców gdyby szczoteczki te postawić na półce razem z modelami np. reklamowanymi w telewizji. Sprzedawcy mogli by nie umieć wytłumaczyć dlaczego ta szczoteczka jest o wiele droższa choć wygląda znacznie skromniej i nic się w niej nie obraca (więc jaka ona tam elektryczna). Jest takie określenie charakteryzujące naprawdę markowe produkty: „za dobre do supermarketu” - w przypadku szczoteczek Sonicare i WaterPik jest to fakt. Jeśli myślisz zatem o kupnie szczoteczki elektrycznej poświęć nieco więcej gotówki i kup rzecz dobrą, która będzie doskonale spełniać swoje zadanie przez długie lata.

 

Twój stomatolog powinien wskazać Ci dystrybutora lub dać kupon zamówienia na ten sprzęt.

 

do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj