« Pytania i odpowiedzi / Czy szczoteczka ele...

Czy szczoteczka elektryczna jest lepsza od ręcznej?


Technika wkroczyła w pozornie prostą czynność jaką jest czyszczenie zębów.

 

Producenci podają, iż ich szczoteczki potrafią wykonać kilka a nawet kilkanaście ruchów na minutę co jest wynikiem niemożliwym do uzyskania tradycyjnym szorowaniem. Czy są więc lepsze? Nie raz zdarzało mi się słyszeć od pacjenta, że właśnie sobie kupił szczoteczkę elektryczną ale jego zęby przy badaniu wcale nie były lepiej umyte. Czy odkurzacz jest lepszy od miotły? Pewno jest ale pod jednym warunkiem - gdy jego końcówką dojdziemy we wszystkie zakamarki aby usunąć z nich zalegający kurz. Podobnie ze  szczoteczką elektryczną. Ona sama nie umyje zębów tak jak to widzimy na reklamach. Musimy nią dokładnie manewrować i dotrzeć do każdej powierzchni zęba. Wtedy efekt będzie znakomity. Dodatkowy masaż dziąseł wzmocni je. Niestety często szczoteczka elektryczna staje się „uspokajaczem” sumienia. Skoro jest tak rewelacyjna to wystarczy ją włączyć, pokręcić trochę po zębach i gotowe. Szczególnie rodzice uspokajają w ten sposób swoje sumienie kupując dzieciom takie szczoteczki myśląc sobie – „no teraz mam spokój z myciem zębów dziecka, teraz ma drogą, elektryczną szczoteczkę i nie będzie miało tylu problemów z próchnicą”.

 

Pora na odpowiedź na pytanie.

 

Szczoteczka elektryczna jest lepsza od ręcznej pod warunkiem, że myciu przy jej pomocy poświęcimy równie dużo czasu, staranności i uwagi jak w przypadku zwykłej, ręcznej.

 

do góry

Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj