« Oferta / Wybielanie

Wybielanie

Podstawowe informacje

Wybielanie zębów to właściwy krok aby Twoje zęby stały się piękniejsze i bardziej atrakcyjne. Krok prosty i bezbolesny.

 

Bez względu na metodę wybielania jej zasada polega na chemicznym działaniu środków utleniających na barwniki zgromadzone w tkankach zęba. Środki te nie uszkadzają szkliwa i nie czynią je bardziej podatne na próchnicę o ile wybielanie będzie prowadzone lub nadzorowane przez stomatologa.

 

Dlatego przestrzec należy przed wszelkiego rodzaju domowymi sposobami wybielania lub środkami do samodzielnego stosowania reklamowanymi tu i ówdzie, które poza wątpliwą skutecznością mogą naruszyć integralność szkliwa i podrażnić dziąsła .

 

Profesjonalne wybielanie jest najprostszą i całkowicie bezinwazyjną metodą poprawy wizerunku swoich zębów.

Nikogo już nie dziwi fakt wybielania sobie zębów (podobnie jak nikt nie uważa, że chodzenie na solarium to dziwactwo zarezerwowane dla desperatów).

 

W naszym kraju skala tego zjawiska nie jest jeszcze tak ogromna jak w np. USA ale i u nas obserwujemy duży wzrost zainteresowania tym sposobem upiększenia.

 

Zęby przed zabiegiem powinne być wyleczone jednak wymianę wypełnień należy odroczyć na min. 2 tygodnie po zabiegu tak aby uzyskany kolor uległ stabilizacji (plomby się nie wybielają).

 

Przyczyny przebarwień zębów są różne. Najtrudniej wybielają się zęby przebarwione wskutek przyjmowania w dzieciństwie antybiotyków (tetreacyklin). Takie wybielanie musi być kilkakrotnie powtarzane a w skrajnych warunkach jedynym rozwiązaniem aby mieć naprawdę ładne zęby są licówki porcelanowe.

 

W naszym Centrum stosujemy 3 metody wybielania:

 

wybielanie wewnątrzkomorowe

– dotyczy wybielania pojedynczych zębów po leczeniu kanałowym

 

nocne wybielanie nakładkowe

– pacjent nakłada na noc (lub na klika godzin wieczorem) indywidualnie wykonane  wkładki z żelem wybielającym przez ok. 10-14 dni. Stężenie aktywnego czynnika jest mniejsze a postęp  wybielania wolniejszy i bardziej stopniowy

 

wybielanie w gabinecie jednowizytowe w systemie Beyond

Kilka lat temu jako jeden z pierwszych gabinetów w województwie zainstalowaliśmy system do wybielania Beyond. Od tego czasu przeprowadziliśmy wiele zabiegów wybielania tą metodą. Obecnie ok. 90% procedur wybielania dokonuje się lampą Beyond i jak nam się wydaje jest to przyszłość w stomatologii estetycznej.

 

Nocna wybielanie nakładkowe traci na popularności chociaż jest równie skuteczne.

 

Interesującą opcją jest połączenie metod z użyciem lampy z dopełnieniem przy pomocy nocnych wkładek. Szczególnie wskazane w „opornych” przypadkach lub zębach mocno przebarwionych gdy pacjentowi zależy na szybkim efekcie.

fot. Wybielanie - przed zabiegiem
fot. Wybielanie - po zabiegu
fot. Wybielanie - przed zabiegiem
fot. Wybielanie - po zabiegu
do góry
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj