« Rozwiąż swój problem / Problem 3 - chc...

Problem 3 - chcę upiększyć swój uśmiech


A dlaczego by nie!

 

W naszej praktyce spotykamy się z dwoma sytuacjami:

a) po pierwsze pacjenci nie wiedzą o tym, że ich uśmiech (kształt zębów, kolor itd.) można zmienić, uczynić ładniejszym - wręcz perfekcyjnym. Koncentrują uwagę na sprawach doraźnych (ubytki itd.) godząc się całkowicie na swój dentystyczny image, do którego zdążyli się przyzwyczaić przez całe życie. Tą wiedzę masz okazję zaczerpnąć min z naszej strony internetowej

b) po drugie pacjenci chcą zmienić swój uśmiech ale nie mówią tego wprost czekając aż sam za nich to powiemy i zaproponujemy. Być może jest to postawa mające podłoże kompleksu – ”czy jestem wart tego by zmienić swój uśmiech”, „czy to coś zmieni w moim życiu”, „co powiedzą znajomi na moje dziwactwa gwiazdy filmowej”. Tego typu pacjenci przychodzą po to aby wymienić starą plombę w jedynce ale tak naprawdę chcieli by wyrównać zęby, wybielić lub założyć licówki porcelanowe. Boją się jednak wyjść z taką propozycją. Jest to jedna z częstych fobii - lęk przed zlekceważeniem. Pacjent boi się usłyszeć od lekarza zdanie typu „lepiej niech sobie pani da z tym spokój”, „w pana przypadku to już nie ma sensu”.

 

Czy uważasz, że piękne zęby są naturalną ozdobą człowieka?

Czy modelki i aktorzy występujący w reklamach, filmach itd. to ludzie z widocznymi brakującymi  zębami, dziurami w zębach, starymi osiadłymi protezami, przebarwionymi, ciemnymi zębami?

 

Nie chodzi nam o to aby każdy z nas wyglądał jak modelka czy aktor ale o to aby inni nas postrzegali korzystnie. Przecież każdy chodzi do fryzjera, myje szamponem włosy aby były czyste, kąpie się aby być czystym, kupuje nowe ubrania i pierze je a nie chodzi w potarganych szmatach, kupuje i czyści buty a nie używa przez  całe życie  jednej pary, robi makijaż aby podkreślić swoją urodę (panie), goli się (panowie) itd. Można by tak wymieniać bez końca. Jak myślisz – czy te czynności wykonujesz dla swojej wygody czy też po to aby inni cię dobrze postrzegali i akceptowali ?

 

Piękny uśmiech powinien być takim samym elementem naszego wizerunku jak fryzura, ubranie czy buty. Nie wstydźmy się zmienić swój uśmiech i nie skąpmy na tym. Bardzo często (niestety) spotykamy pacjentów, szczególnie młodych ludzi, którzy noszą się w drogich super ciuchach, opaleniźnie z solarium i fryzurze od najdroższych fryzjerów a stan ich przednich zębów (nie mówiąc o tylnych ) wzbudza politowanie.

 

Chciejmy docenić znaczenie pięknego uśmiechu dla naszej atrakcyjności.

 

Jak tego dokonać?

Współczesna stomatologia potrafi zdziałać cuda. Materiały i techniki jakimi dysponujemy w zależności od wskazań pomogą nam stworzyć holywoodzki uśmiech. Przejrzyj poszczególne strony gdzie znajdziesz mnóstwo szczegółów dotyczących metod „upiększania” dostępnych w naszym Centrum.

 

- wybielanie - prosta i skuteczna technika - wcale nie musisz mieć żółtych zębów

 

- materiały kompozytowe - niewielkiego stopnia korekcje estetyczne

 

ortodoncja - wspaniały świat drutów i zamków (także przezroczystych) - równe i proste zęby w zasięgu ręki dla dzieci ale także dla dorosłych

 

korony porcelanowe a szczególnie pełnoceramiczne – teraz potrafimy stworzyć sztuczny ząb do złudzenia przypominający prawdziwy

 

- licówki porcelanowe - doskonała korekcja kształtu i koloru przednich zębów

 

- wkłady - również zęby boczne zasługują na to aby odtworzyć ich ubytki w perfekcyjny sposób

 

Na nurtujące Państwa pytania odpowiadamy również w dziale pytania/odpowiedzi - zapraszamy!

 

do góry

Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj