dr n. med. Sławomir Renk


- urodzony w Tarnowskich Górach gdzie mieszkam do dziś


- nad szkołami nie będę się długo rozwodzić, matura w LO im S. Staszica (to były piękne czasy)


- potem coś zdecydowało, że zostanę dentystą – nie żałuję


- studia na Oddziale Stomatologicznym Śląskiej Akademii Medycznej w Zabrzu. Na studiach nie było już tak pięknie jak w liceum. Było inaczej. Trzeba było się duuużo uczyć ale wybrany zawód zaczynał mi się coraz bardziej podobać. Od zawsze lubiłem dłubać, majsterkować i modelować. Okazało się, że zdobyte zdolności manualne i cierpliwość nie zmarnują się. Jako student zacząłem udzielać się w Kołach Naukowych przy Katedrze Protetyki oraz Stomatologii Zachowawczej. Kilka razy brałem czynny udział w sesjach Studenckiego Towarzystwa Naukowego.


- Studia ukończyłem w roku 1996 i przyszła pora szukać pracy.


- Pierwszy rok po studiach to czas stażu podyplomowego, który odbyłem w całości w Śląskiej Akademii Medycznej. Jednocześnie podjąłem pracę w prywatnych gabinetach w Bytomiu i Rudzie Śląskiej. Były to czasy nieraz bolesnej weryfikacji tego co nauczyłem się na studiach. Rzucany na głębokie wody (samotne całodniowe dyżury weekendowe) zaczynałem sobie uświadamiać o co w tym zawodzie chodzi.


- W roku 1997 wygrałem konkurs na stanowisko asystenta w Katedrze i Zakładzie Stomatologii Zachowawczej i Chorób Przyzębia ŚAM w Zabrzu. Rozpocząłem zajęcia ze studentami III, IV i V roku obejmujące stomatologię zachowawczą, endodoncję i periodontologię. W tym czasie Katedra została przeniesiona do Bytomia, do nowo wyremontowanego i wyposażonego budynku. Karierę akademicką zakończyłem w 2007 roku.


- Praca w cudzym gabinecie nie dawała mi pełnej możliwości wyżycia się zawodowego dlatego postanowiłem stać się niezależny i zaryzykować otwierając własną Praktykę. Praktyka pod nazwą Sław-Dent działała  od 1998 roku (ul. Piastowska 12/9).


- W roku 1999 uzyskałem specjalizację I0 ze stomatologii ogólnej z wynikiem bardzo dobrym.


- W roku 2002 obroniłem pracę doktorską  pt. „Chemomechaniczne usuwanie tkanek próchnicowych w badaniach in vitro” uzyskując stopień doktora nauk medycznych.


- W roku 2006 uzyskałem specjalizację ze stomatologii zachowawczej z endodoncją (z najlepszym wynikiem wśród zdających w sesji)

 

Do tej pory jestem autorem lub współautorem 17 publikacji (w tym 2 zagranicznych) oraz 14 wystąpień na Konferencjach i Zjazdach krajowych i zagranicznych.

 

Jestem członkiem:

AAFO – American Association for Functional Orthodontics
AACP – American Academy of Craniofacial Pain
DGOI - Deutsche Gesellschaft für Orale Implantologie
IAO – International Association for Orthodontics
ICOI - International Congress of Oral Implantologists
PSI – Polskie Stowarzyszenie Implantologiczne

 

W roku 2008 z przekształcenia Praktyki Stomatologicznej Sław-Dent powstaje nowa jednostka:

 

Centrum Stomatologii, Ortodoncji i Implantologii RENK


Jednocześnie przenosimy się do nowego lokalu – większego, wygodniejszego i lepiej zorganizowanego.


Nieustanny rozwój intelektualny i otwarcie na nowości to filozofia, którą praktykuję nie tylko w życiu zawodowym ale także osobistym. Ma to, naturalnie przełożenie na działalność mojej Firmy. Nieustannie poszerzam działalność i wprowadzam nowej usługi. Co roku biorę udział w kilku dobrych kursach doskonalących po to aby z roku na rok robić lepsze wypełnienia, ładniejsze korony, skuteczniejszą endodoncję, lepszą ortodoncję i implantologię itd. Postęp w stomatologii jest ogromny dlatego staram się bywać na wszystkich ważnych targach i wystawach stomatologicznych w kraju. Czynione inwestycje w najnowocześniejszy sprzęt służą przede wszystkim podniesieniu  jakości usług oraz zwiększeniu komfortu pacjenta.


Dlatego moje Centrum Stomatologii technologicznie jest już dawno w XXI wieku.

 

Dyplomy i certyfikaty można znaleźć w galerii.

 
Aktualności

07.01.2012
Orthocaps TwinAligner
Od nowego roku wprowadziliśmy do naszej regularnej oferty rewolucyjny system niemieckiej firmy Orthocaps do korygowania estetycznych wad zgryzu przy pomocy bezbarwnych nakładek nie wymagających stosowania aparatu stałego. rozwiń


23.02.2011
Wywiad z zespołem w czasopiśmie "Asysta dentystyczna"

Od niedawna w Polsce pojawiło się czasopismo branżowe skierowane do asystentek, higienistek i recepcjonistek pracujących w gabinetach stomatologicznych – „Asysta dentystyczna”.

rozwiń


21.02.2011
Endodontyczny "Oscar" dla dr Łukasza Kwolka

Nasz doktor Łukasz Kwolek ukończył cykl szkoleniowy pod patronatem Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) zakończony pomyślnie zdanym egzaminem.

rozwiń


20.01.2011
Nowość - Tomograf stomatologiczny Sirona Galileos 3D

Zapraszamy do skorzystania z nowej możliwości - wykonania zdjęcia tomograficznego 3D na super nowoczesnym sprzęcie Sirona Galileos.

rozwiń


pozostałe aktualności


Kontakt

Centrum Stomatologii,
Ortodoncji i Implantologii

42-600 Tarnowskie Góry

ul. Legionów 37/3

Mapka
zobacz tez na google.maps.com

tel./fax: 032 285 64 64

kontakt@stomatologiarenk.pl

www.stomatologiarenk.pl

Godziny otwarcia

poniedziałek: 09:00-20:00

wtorek: 09:00-20:00 
środa: 09:00-20:00

czwartek: 09:00-20:00

piątek: 09:00-18:00

Rejestracja

telefoniczna:

tel.: 032 285 64 64

formularz e-mail:

kliknij tutaj